Vadovo žodis

Sveiki.

Džiugu, kad nuo šiol turėsime dar daugiau galimybių bendrauti bei pažinti vieni kitus.

Pastaraisiais metais Lietuvos finansinių paslaugų sektoriuje atgimsta prieškario Lietuvoje populiari bankininkystės forma – kooperatinė bankininkystė. Tai – lietuviško kapitalo kredito unijos.  Tūkstančiai Lietuvos finansinių paslaugų vartotojų kasmet įsilieja į kredito unijų veiklą: kuria ir plėtoja nedidelius verslus, naudojasi kasdienėmis finansinėmis paslaugomis. Vieniems unijos padėjo įgyvendinti savo svajones pradėti nedidelį šeimos verslą, kitiems – jau pradėtą išsaugoti, krizės metu gauti apyvartinių lėšų. Šimtams šeimų unijos tapo išsigelbėjimu iš greitųjų kreditų pinklių, vienintele galimybe išvengti bankroto ir apsaugoti savo turtą.

Kokias naujas perspektyvas gali atverti kredito unijos? Kokios naudos žmonės gali gauti dalyvaudami kredito unijų veikloje? Kokias sėkmės istorijas yra sukūrusi žmonių kooperacija įvairiose pasaulio šalyse ir kaip galėtume pasinaudoti šia patirtimi Lietuvoje? Kokią reikšmę jos gali turėti šalies ūkio augimui? Kaip užtikrinti efektyvią unijų savivaldą ir priežiūrą? Kokią pagalbą galėtų suteikti politikai, valstybės valdžios (priežiūros) institucijos, kad geriausią pasaulinę kooperacijos patirtį galėtume pritaikyti Lietuvoje?

Šiuos ir kitus klausimus keliame Lietuvos kredito unijų narių asociacijos (LKUNA) darbotvarkėje. Telkdami mūsų narius bei kviesdami prisijungti naujus, tikimės padėti kredito unijoms įsitvirtinti Lietuvos finansinių paslaugų sektoriuje ir tapti pagrindiniu pasirinkimu daugumai Lietuvos žmonių.

Visus kredito unijų narius, vadovus kviečiu įsijungti į LKUNA ir bendromis jėgomis kurti skaidrų, patikimą ir saugų, kooperacijos principais valdomą kredito unijų judėjimą.

Nuoširdžiai,

Ernesta Ramaškaitė
Tarybos pirmininkė